Okullar Ne Zaman Açılacak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Duyurdu!

Okullar Ne Zaman Açılacak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Duyurdu!

0
275

Okullar Ne Zaman Açılacak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Duyurdu!

 

Selçuk, “Bizim için mayıs, haziran ayları çok önemli. Bilim Kurulu’nun  tavsiyelerine bağlı olarak dünyadaki ve Türkiye’deki duruma bakarak mayıs,  haziran aylarını değerlendirmek bizim açımızdan çok kritik. Diyelim ki bu tür bir  durum söz konusu olmadı. O zaman bizim için temmuz ve ağustos ayları, daha çok  tatil olarak değerlendirmek istediğimiz aylar. O nedenle ağırlıklı olarak mayıs,  haziran aylarını çok önemsiyoruz. Bu senaryo gerçekleşmezse eylül ve ekim ayları  bizim açımızdan çok kritik. Hem mayıs, haziran önemli hem de eylül, ekim önemli.  Bunların hepsi için gün gün, hafta hafta planlarımız hazır. Bu belirsizliğin  sürmesini istemiyoruz. Bir an önce netleşmesi için çaba gösteriyoruz. Önümüzdeki  günlerde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu süreçler yeniden masaya yatırılacak  ve çok kısa bir zamanda kamuoyu ile bunu paylaşma imkanımız olacak.”

 

Selçuk, telafi eğitimlerini de mayıs-haziran ile eylül-ekim için daha  ağırlıklı olarak düşündüklerini bildirdi.  Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavla ilgili bir  soru üzerine Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşme ve bayram  sonrasına ilişkin mesajlarını dile getirerek, “Bu mesajlar çerçevesinde de  eğitimde de normalleşme ve aşama aşama da olsa belirli iş ve işlemleri hayata  geçirme planlamalarımız var. Çok kısa bir süre içinde hem sınavlarla hem başka  hususlarla ilgili ki zaten LGS açısından bakıyoruz meseleye. LGS ile ilgili neyi  nasıl yapacağımız konusunda çok kısa süre içerisinde çok daha teknik ve ayrıntılı  bilgileri paylaşacağız.” diye konuştu.
‘Eğitimde normale dönüş için farklı adımlar planlandı”
 Salgın sonrası eğitimde normale dönüşle ilgili takvimin sorulması  üzerine Bakan Selçuk, şunları kaydetti:”Bu hafta bu konuyla ilgili detaylı çalışmalar yoğunlaşmaya başladı.  İster yaş gruplarına, sınıf gruplarına, isterse bazı eğitim öğretim kademelerinin  düzenlenmesine ilişkin farklı adımlar planladık. Bu adımların hangisini nasıl  yapacağımızı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oluşacak bir istişari toplantı  neticesinde sonuçlandırırız ve kamuoyuyla paylaşırız.”
Kaynak: http://www.gazetevatan.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.