2020 KPSS TÜRKÇE 99 ÖNEMLİ NOT! PDF

2020 KPSS için sizlere özet mahiyetinde türkçe konu anlatımını sizler için getirdik. bu not ile 99 maddede bütün türkçenin püf noktalarına ulaşabilirsiniz.

0
4079

2020 KPSS TÜRKÇE 99 ÖNEMLİ NOT! PDF

2020 KPSS için sizlere özet mahiyetinde türkçe konu anlatımını sizler için getirdik. bu not ile 99 maddede bütün türkçenin püf noktalarına ulaşabilirsiniz.

2020 KPSS Tarih Güncel ders notlarına ulaşmak ve 363 Madde pdf’e özet olarak sayfanın alt kısmından doğrudan indirebilirsiniz.

Ayrıca siz 2020 KPSS Türkçenin tüm konularının PDF konu anlatım özetine yine sitemizden ulaşabilirsiniz.

NOT: Sizlere daha iyi ve güncel ders notu sunabilmek için kendimizi sürekli yeniliyoruz. Sizlerde son eklenen güncel ders notları ve eğitim haberlerinden anında haberdar olmak istiyorsanız sitemize Üye Olarak bildirimlerden anında haberdar olabilirsiniz.
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

 

2020 KPSS‘nin tüm derslerine ait Güncel Konu AnlatımÖzet, Soru BankasıÇıkmış Soru ÇözümleriVideolar vb. PDF materyallere sitemizden kolaylıkla ulaşabilir ve bu 2020 KPSS materyallerini indirebilirsiniz.

TÜRKÇE DERS NOTU DEMO:

3. Sıfatların mutlaka ilgili olduğu isimden önce gelmesi gerektiğini ( kötü insan: sıfat);
4. Niteleme sıfatlarının önündeki isim düşerse sıfatın adlaşmış sıfat olduğunu ( kötülerle arkadaşlık yapmayın:adlaşmış sıfat)
5. Yüklemi ekeylem almış fiilimsiden oluşan cümlelerin isim cümlesi olduğunu (Tek amacım, sizleri gelecekte iyi yerlerde görmektir.)
6. İsmin –e , -de ,-den hal ekleriyle biten öğelerin genellikle dolaylı tümleç olduğunu, ismin –i haliyle biten öğenin her zaman belirtili nesne olduğunu, 3. tekil iyelik ekiyle ( -(s) i) biten öğenin özne olduğunu ( yolda gördüm: dt ) (bahçeyi gezdim: b.n) (babası geldi: öz.);
7. –den ekiyle biten öğe cümleye bir sebep anlamı katarsa o öğenin zarf tümleci olduğunu (hastalandığından gelemedi:zt);
8.-de ve –den çekim eklerinin sıfat tamlaması kurduklarında yapım eki özelliğini kazandığını (sıradan insanlar ,candan arkadaşım, gözde öğrenci: önündeki isme “nasıl” sorusunu yöneltebiliyoruz öyleyse altı çizili ekler sıfat yapmıştır ve bu yüzden artık yapım ekidir.);

Kaynak İndirme Bilgileri

 • Site: edunzy.com
 • Dosya İçeriği: KPSS Türke – Önemli 99 Madde
 • Dosya Boyutu/Türü: 442 KB / PDF
 • Dosya İndirme Linki: Tıklayınız.
 • PDF parolası: edunzy.com

Diğer KPSS Türkçe Konu Anlatım;

 • 2020 KPSS Sözlükte Anlam PDF İNDİR
 • 2020 KPSS Paragrafta Anlam PDF İNDİR
 • 2020 KPSS Dil Bilgisi PDF İNDİR
 • 2020 KPSS Ses Bilgisi PDF İNDİR
 • 2020 KPSS Ekler PDF İNDİR
 • 5 HAFTADA KPSS Türkçe BİTİRME ÇALIŞMA PROGRAMI PDF İNDİR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.